How to Become a Hacker

How to Become a Hacker on väga huvitav ning motiveeriv lugemine. Autor nimetab hoiakud, mis iseloomustavad häkkerimentaliteeti. Esiteks, tuleb näha, et maailm on täis imelisi probleeme, mis vajavad lahendamist. Teiseks, mitte ühtegi probleemi ei tuleks lahendada kaks korda (möönates, et paremaid alternatiive olemasolevatele lahendustele võib ning tihti ka peab ikka välja mõtlema). Kolmandaks, igavus ja nüridus on kurjast. Neljandaks, vabadus on hea. Ning viiendaks, suhtumine ei asenda kompetentsi.

Häkkeri põhioskustena olid nimetatud programmeerimine (erinevates keeltes), UNIXi valdamine, HTMLi kirjutamine ning inglise keele oskus. Ääremärkusena olgu mainitud, et kui kirjutise autori, Eric S. Raymondi sõnul peaks vältima mainitud põrgulist HTMLi, on tegelikult see teataval määral kasutusel ka teadliku valikuna. Sellist liikumist nimetatakse web brutalismiks. Niisiis võib HTMLi kaasaegsete reeglite vastu eksimist näha ka kui teatavat kunstivoolu veebidisainis.

Selleks, et kanda kinnitada häkkerikultuuris, tuleks samuti järgida teatud soovitusi. Näiteks tasuks kirjutada avatud lähtekoodiga tarkvara, aidata tarkvara testida ja siluda, avaldada kasulikku teavet, aidata hooldada infrastruktuuri ning muul viisil teenida häkkerikultuuri. Häkkerid ei kipu üldiselt esinema ka varjunime all, seda seostatakse millegagi, mida kräkkerid teevad. Mis vahe on häkkeritel ja kräkkeritel? Häkkerid loovad asju, kräkkerid lõhuvad neid.

Stiilipunktidena tulevad kasuks mõningad tegevused, mida nähakse seonduvat häkkimise olemusega. Nende näiteks on kirjutamine, ulme lugemine, võitluskunstidega tegelemine, mõne meditatsioonitehnikaga tegelemine, analüütilise muusikakuulamise oskuse arendamine, mõne instrumendi valdamine, laulmine või sõnamängudega tegelemine.

Raymondi viidatud materjalid ja lingid pakuvad ilmselt mõtteid ja lugemist veel pikemaks ajaks. Lisaks klapile mentaliteedi osas tundsin klappi ka autori soovitatud hobide ning huvide osas. Tehnilised oskused ilmselt jäävad antud hetkel veel liialt puudulikuks, et näha ennast häkkerina või üritada kanda kinnitada häkkerkultuuris, kuid eks ajaga võivad mitmed asjad muutuda. Oskused, mida autor nimetas, on igatahes oskused, millele ma olen juba eelnevalt teatava prioriteedi seadnud. Nende arendamine on aga kahtlemata aeganõudev (ning teataval määral ka lõputu) protsess, kui sellele läheneda vajaliku põhjalikkusega. Sellega seoses meenub Quoras üks küsimus, kus keegi uuris, kuidas kahe nädalaga häkkimine selgeks saada ning sai ootamatult teravmeelse vastuse.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s