Ebaõnnestumised

Kui mõelda ebaõnnestumistest IT valdkonnas, siis esimesena tulevad pähe kõikvõimalikud plahvatavad ja süttivad seadmed. Vale kasutamise juures on muidugi ka palju viise, kuidas seda ise esile tuua, aga…

…see on vast pikem jutt.

Igatahes on enamik vist kursis, et Samsung Galaxy Note 7 seadmetel on/oli kalduvus spontaanselt põlema hakata. Samsungil oli niisiis kaks tootjat, kellest ühe puhul tuvastas ekspertiis, et tegu on vigaste akudega.

Samsung, Samsung Galaxy Note 7, Galaxy Note 7, Galaxy Note 7 battery flaw, Galaxy Note 7 battery defect, Galaxy Note 7 battery problem, Galaxy Note 7 battery report, Galaxy Note 7 fire, Note 7 explosions

Samsung kogus seejärel osa sellest toodangust tulnud telefone tagasi ja asendas need teise tootja telefonidega. Peatselt selgus, et ka need telefonid olid defektsete akudega. Tegemist oli seejuures teistsuguse defektiga.

Samsung, Samsung Galaxy Note 7, Galaxy Note 7, Galaxy Note 7 battery flaw, Galaxy Note 7 battery defect, Galaxy Note 7 battery problem, Galaxy Note 7 battery report, Galaxy Note 7 fire, Note 7 explosions

Samsung teatas Jaanuaris, et üle 96% seadmetest (circa 3 miljonit müüdud) on lõplikult tagastatud. Ülejäänud kuuldavasti kohustusliku tarkvara uuendusega brickitud. See pole ei esimene, ega ka viimane kord, kui kasutajad peavad oma plahvatusohtlikud seadmed tootjale tagastama. Samuti, Samsung ei ole ainus, kellel seda juhtub. Samsungi strateegia olukorra tagajärgedega tegelemisel tundub kaasavat läbipaistvust ja tulevikku vaatamist. Kahe niivõrd õnnetu tootmisvea koos esinemine kõlab aga küllaltki vähetõenäosuslikult. Ilmselt ei jätnud disain ja komponendid, mis pidid teatud parameetrite sisse mahtuma, väga palju ruumi anomaaliateks. Ettearvamatused aga siiski juhtuvad. Lisaks sellele võib ka kulumine/seadmete kasutamine kaasa tuua komponentide nihkumist ja paisumist.

Nüüd ühe teise plahvatusohtliku ja ebaõnnestunud toote juurde…

It's not a #hoverboard if it has #wheels #LetsGetWordy:

…just, Hoverboardid. Ma ei tea, kas see üldse pikemat seletamist vajab. Eksitav reklaam kõrvale jätta, on suurimaks miinuseks ilmselt ikka see süttimise võimalus. Lisada sellele erinevad keelud selle osas, kus selliseid seadmeid kasutada võib ja noh.. ongi küllaltki ebaõnnestunud tootekategooria. Rääkimata siis sellest, et internet on täis klippe sellest, kuidas inimesed nende otsast vähem või rohkem vägivaldsel viisil maha kukuvad. Tundub, et ainult selleks need head ongi – halbade koduvideote jaoks. Paneb mõtlema, et kui kord t õ e l i s e d  hõljuklauad leiutatakse, siis neid nimetatakse millekski muuks kui Hoverboardideks. McFly laudadeks, näiteks.

Veel üks seadeldis, mida peame tulevikust ootama jääma on modulaartelefonid. Google’i projekt Ara nägi ette nutitelefone, kus saab legoklotside kombel komponente välja vahetada. Selgus aga, et sellise modulaarsuse pakkumisel on kõrge hind. Esiteks, kõikide komponentide seadmine niimoodi, et neid saab välja vahetada, võtab palju ruumi. Ruumi, mida saaks kasutada paremate komponentide mahutamiseks. Teiseks, kuna tehnoloogia areneb kiiresti, siis muutuvad erinevad moodulid väga kiiresti kasutuks. Samuti, modulaartelefon eeldab pikemat tarkvara toetust oma erinevatele moodulitele. Ilma tarkvara toetuseta muutuvad moodulid samuti kasutuks. Lisaks sellele eeldab see toode teatavate kasutajate olemasolu, kes oskavad sellise paindlikkuse potentsiaali hinnata. Paljud kasutajad ilmselt hindavad oma nutitelefone muudest kriteeriumitest lähtuvalt. Ilmselt on sellise toote jaoks liiga vara.

Neile kõigile kolmele on teataval määral ühine püüe üle oma varju hüpata. Samas eks suured hüpped toimuvad alatihti võimatu püüdlemise tagajärjena.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s